Erinevus ragbi ja ameerika jalgpalli vahel

Ragbi vs Ameerika jalgpall

Lihtne on öelda, et ragbi ja ameerika jalgpall on sarnased mängud, kuna neil on sama päritolu, kuid nende kahe vahel on suur erinevus, mida ei saa kahe silma vahele jätta. Lühidalt võis isegi arvata, et nii ragbi kui ka Ameerika jalgpall on sama mäng. Kuid see pole nii. Seetõttu peaks ragbi ja ameerika jalgpalli erinevuste mõistmiseks kõigepealt olema kahe mängu üldine idee ja seejärel võrrelda neid kahte, et näha erinevusi. Seetõttu tutvustab see artikkel teile iga mängu määratlusi ja nendevahelisi erinevusi; Ragbi ja Ameerika jalgpall.

Mis on ragbi?

Ragbi, mida mängitakse laialdaselt kogu maailmas Euroopas, Austraalias, Aafrikas ja isegi Aasias, on väga füüsiline mäng. Seda võib nimetada mänguks, mis nõuab jalgpalli, korvpalli ja Ameerika jalgpalli oskusi. Ragbimängijad peavad mööda väljakut ringi jooksma, kuni nad saavad lüüa teise meeskonna värava. Nad peavad palli tõhusalt edastama. Samuti peavad nad vastase palli saamiseks mõnikord tegelema ka ameeriklaste jalgpalliga. Ragbi mängudes skoorimiseks peavad mängijad võtma palli ja panema palli vastasmeeskonna puutejoonele. Seda nimetatakse a proovida. Või muidu võib mängija palli lüüa väravapostide vahel.

Mis on Ameerika jalgpall?

Ameerika jalgpall on USA-s suur ja väga populaarne mäng. Seda mängitakse ainult USA-s. See on ka väga konkurentsitihe mäng, mis nõuab palju füüsilist jõudu. Ameerika jalgpallimängus värava löömiseks peab mängija viima palli vastase puutejoonest kaugemale. Seda nimetatakse a maandumine. Mängija võib selle ka väravapostide vahele lüüa. Seda nimetatakse a Välja eesmärk.

Mis vahe on ragbis ja ameerika jalgpallis??

Nüüd, kui meil on kahe mängu kohta üldine idee, vaatame neid erinevusi.

• Ameerika jalgpalli nimetatakse nii, et seda mängitakse peamiselt USA-s, seevastu ragbi on sport, mida mängitakse kogu Euroopas, Austraalias ja Aafrikas ning isegi Aasias.

• Kuigi mängijad kannavad Ameerika jalgpallis palju raskeid kaitsevarustust, on ragbi ajal lubatud ainult pea ja õlgade tagasihoidlik polsterdamine..

• Ameerika jalgpallis on lubatud piiramatu asendamine, ragbi ajal on lubatud vaid kuni 7 asendamist.

• Meeskond koosneb 11 ameerika jalgpalli mängijast, samal ajal kui 15 mängijat moodustavad ragbi meeskonna.

• Ameerika jalgpallis on üks kohtunik ja veel 3–6 kohtunikku, ragbis on aga 3 kohtunikku ja videokohtunik..

• Kuigi mõlema mängu eesmärk on palli viimine vastase väravast mööda, nimetatakse seda Ameerika jalgpallis maandumiseks, kuid proovimiseks ragbis.

• Ameerika jalgpalli väljaku suurus on 109,7 x 48,8 meetrit, ragbi puhul aga 100 x 70 meetrit.

• Ameerika jalgpallis on neli 15-minutilist mängude intervalli pärast kahte veerandit, ragbis on aga kaks 40-minutilist mängu..

• Ameerika jalgpalli meistrivõistlusi kutsutakse rahvuslikuks jalgpalliliigaks (NFL) ja ragbis on kaks suurt meistrivõistlust - Rugby League ja Rugby Union.

• Palli suurus, mis on sfäärilise kujuga, on ka kahel spordialal samuti erinev. Ameerika jalgpall on umbes 28 cm pikk ja keskelt ümbermõõduga umbes 56 cm. Ragbi palli pikkus on kõige laiemast kohast umbes 27 cm ja ümbermõõt 60 cm.